07.10.2019 08:40

Лудогорец победи по шампионски Левски с 2:0

Видян 1860 пъти | Коментари 0

Лудогорец победи по шампионски Левски с 2:0 в Разград и напомни за разликата в класите, която личи през последните години, предава Dir.bg.

Разградчани вкараха по един гол в двете полувремена и дръпнаха в класирането с 4 точки след края на 12-ия кръг.

"Сините" имаха не един или два шанса на свой ред, но ги пропуснаха. Силната защита на разградчани доказа, че Станислав Генчев работи усърдно и сякаш заслужава постоянен договор начело на клуба.

Това беше осма поредна победа под негово ръководство, като единственото равенство срещу Марибор (2:2) бе с цената на победа. Въпросителните са за Петър Хубчев, който не успя да спечели второ поредно дерби в шампионата, в което тимът му не игра слабо.

Мачът започна на много високо темпо и още във втората минута Левски отправи удар. Фелипе Нашименто обаче стреля твърде леко от добра позиция.

В 14-та минута Левски стигна до един от най-добрите си шансове. Живко Миланов бе на път да вкара във втори пореден мач в Разград от пряк свободен удар, но Пламен Илиев направи спасяването на кръга.

Още в следващата атака Лудогорец поведе. Мавис Чибота проби и подаде към Клаудиу Кешеру, който му свали с глава. Чибота с нещо като странична ножица от земя не остави шанс на Миятович - 1:0.

"Сините" отговориха с удар с глава на Мартин Райнов, който мина встрани. На другата врата Кешеру с пряк свободен удар създаде опасност.

До края на полувремето Чибота и Хали Тиам изпуснаха на двете врати и затвърдиха, че мачът е много открит.

Левски започна силно и втората част, но съперникът му се чувстваше уверен предвид последните силни резултати и бе стабилен в отбрана.

В 67-та минута Найджъл Робърта отправи опасен, но неточен удар. На другата врата Кешеру в 74-та минута имаше страхотен шанс да вкара, но не преодоля добре излезлият Миятович.

В 81-та минута Лудогорец реши всичко. Джордан Икоко центрира отдясно и Кешеру със страхотно първо докосване се освободи от Ейолфсон преди да вкара за 2:0.

Така "сините" вече пет години нямат победа в Разград.