02.10.2019 12:50

Байерн унизи Тотнъм насред Лондон

Видян 1428 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен унизи миналогодишния финалист в Шампионската лига Тотнъм насред Лондон. Баварците разбиха със 7:2 шпорите в мач от груповата фаза на най-престижната клубна надпревара. Серж Гнабри отбеляза четири попадения за немците, още две добави Роберт Левандовски и един гол отбеляза Джошуа Кимих. В другата среща от тази група Цървена Звезда спечели с 3:1 балканското дерби с Олимпиакос. Реал Мадрид пък отново разоочарова своите фенове, след като стигна само до 2:2 в домакинството си на Брюж. На почивката мадридчани губеха с 0:2, но през второто полувреме стигнаха до равенството. Съдия на тази среща пък бе българинът Георги Кабаков, а негови асистени бяха Диян Вълков и Мартин Маргаритов.  Страничните съдии имаха основна роля в мача, след като те маркираха засади при спорни положения за гол, но и в двата случая системата за видеоповторения ги коригира и призна попаденията. Минута преди изравнителното попадение за 2:2 главният арбитър изгони капитана на Брюж. След изиграни две срещи от група А 13-кратният първенец на Европа има само 1 точка в актива си. В другата среща от тази група ПСЖ победи с минималното 1:0 Галатасарай. В други срещи от най-престижната клубна надпревара Ювентус стигна до убедителен успех с 3:0 над Байер Леверкузен, а пък Атлетико Мадрид победи с 2:0 Локомотив Москва. В група С Шахтьор би с 2:1 Аталанта, а пък Манчестър Сити стигна до труден успех с 2:0 над Динамо Загреб.