02.10.2019 09:30

Ивет Лалова на финал на 200 м

Видян 2130 пъти | Коментари 0

Звездата на българската лека атлетика Ивет Лалова се класира за финала на 200 м на световното първенство в Доха със седмо време от полуфиналите.

След края на нейното бягане тя бе на косъм от директно класиране на финала, след като остана трета с време 22:59 секунди.

Първа финишира Британи Браун от САЩ с 22:46 сек, следвана от Тайна Гейтър от Бахамите с 22:57 сек. Олимпийската шампионка на 100 м и 200 м Илейн Томпсън от Ямайка не стартира в серията.

Броени минути по-късно обаче след резултата в третата полуфинална серия стана ясно, че българката ще бяга на трети световен финал в кариерата си.

На 34 г. Лалова записа седмото си световно първенство. Най-успешното и представяне до сега на този форум беше седмото място на 100 м в Дегу 2011 и същата позиция на 200 м с Пекин 2015. Личният рекорд на Ивет до сега на 200 м е 22.32 сек именно от полуфиналите в Пекин.

Финалът на 200 м при жените е тази вечер.

- Скъпа, ако умра, не ме жали дълго, омъжи се повторно, радвай се на живота, бъди щастлива. Само те моля да възпитаваш добре децата ни.
- Престани вече! Най-нормална супа е. Като не искаш, не яж!