11.09.2019 11:36

Две титли за България от европейското младежко първенство по бокс

Видян 1243 пъти | Коментари 0

България има двама европейски шампиони на първенството по бокс за младежи и девойки в зала София. На върха на Стария континент стъпиха Ергюнал Сабри и Ясен Радев. На финала в категория до 49 килограма Сабри победи руснака Дмитрий Наимов с 4-0 съдийски гласа. Ергюнал бе много по-добрият боксьор, като само един от реферите около ринга даде равен резултат. След него при 52-килограмовите Ясен Радев, който има три континентални сребра, стигна и до първата си европейска титла. Той излезе срещу французина Ибраим Букедим, като във финала победи с 5-0 съдийски гласа. След края на двубоя Боукедим имаше претенции, но те бяха далеч от основателните. Сребърен медал спечели Николай Маринов, който в категория до 56 килограма загуби от руснака Вселовод Шумков. Така България завършва европейското първенство с два златни, два сребърни и четири бронзови медала. Сребро, освен Маринов, взе и Мелек Закифова при най-леките девойки. С бронзови медали пък се окичиха Анна Мария Дялова (57), Николай Зафиров (75), Стилян Христов (64) и Емирджан Мехмед (69).