12.08.2019 10:40

Волейболните национали не успяха срещу Бразилия

Видян 1023 пъти | Коментари 0

Националният ни отбор по волейбол загуби с 2:3 гейма от Бразилия в мач от група А на олимпийската квалификация във Варна.

Отборът ни направи много силен мач срещу Бразилия и бе на гейм и дори на точка от класиране на Олимпийските игри в Токио през 2020-а година. Нашите поведоха с 2:0 гейма, след като спечелиха първите две части с 25:23 и 25:19, а в третата имаха мачбол.

След това обаче бразилците изравниха, печелейки следващите два гейма на 30 и 16 точки, а в тайбрека победиха с 15:11.

В другата среща от групата Египет надигра Пуерто Рико с 3:0 гейма.

Бразилия продължава да бъде единственият отбор в света, който е участвал на всички Игри от приемането на волейбола в олимпийското семейство през 1964-а година. България пък ще се бори за виза за Токио през европейската квалификация през януари 2020-а година.

Снимка: Getty images