10.08.2019 08:08

Волейболистите ни надиграха Египет във Варна

Видян 2380 пъти | Коментари 0

България постигна ценна победа над отбора на Египет с 3:1 (25:11, 33:31, 19:25, 25:19) гейма в първата си среща от олимпийската квалификация, която се провежда във Варна, предаде БНР.

С изключение на първия гейм египтяните успяха максимално да затруднят националите ни, но трикольорите все пак взеха важна победа по пътя към Токио 2020.

Националите ни започнаха отлично мача и поведоха с 5:2, а с точка от начален удар на Цветан Соколов при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4 за България.

Домакините на турнира продължиха с отличната си игра и след прекъсването и започнаха да трупат преднина, която достигна до 7 точки при второто техническо прекъсване - 16:9 за България.

Националите ни реализираха веднага след почивката още пет точки и поведоха с 21:9. До края на гейма България нямаше никакви проблеми и с блок-аут на Цветан Соколов затвори първата част с 25:11.

В началото на втората част играта бе доста по-изравнена. След няколко равенства България успя да поведе с 2 точки при 6:4.

При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 за националите ни. Лошо посрещане на начален удар от българските волейболисти позволи на Египет да изравни при 8:8. Последва още едно равенство, след което националите ни с добра игра в атака и защита поведоха с 3 точки при 13:10.

При второто техническо прекъсване момчетата на Силвано Пранди водеха с 16:13. След 18:15 за България Египет успя да реализира четири поредни точки и изравни при 18:18 след лошо посрещане на Теодор Салпаров.

Последва много оспорвана игра с тринадесет изравнявания на резултата, след които с точка от начален удар на Светослав Гоцев и успешна атака на Цветан Соколов България взе трудно втората част с 33:31.

Равностойната игра продължи и през третата част. След шест равенства в резултата първото техническо прекъсване дойде след ас на Хосам Абдала при 8:6 за Египет.

След грешки на националите ни символичните домакини успяха да поведат с 3 точки при 11:8.

След отлична блокада на египтяните и грешка на националите ни при второто техническо прекъсване резултатът набъбна до 16:11 за съперника ни. Египет поведе с 6 точки при 19:13 и независимо че пропиляха 1 геймбол, африканците взеха третата част с 25:19.

Египет поведе с 2:0 в началото на четвъртата част, но националите ни веднага изравниха, а след още едно равенство поведоха с 2 точки при 5:3.

бТВ Синема 31 март 21:00ч.