22.04.2019 17:44

Над 240 деца се включиха в турнира за Купа Младост

Видян 1386 пъти | Коментари 0

Над 240 деца в различни възрастови категории се включиха в турнира по фехтовка за Купа Младост, който се проведе на 20-и и 21-и април в София. Малчуганите бяха разделени в три възрастови групи до 10-годишна възраст, до 12-годинии и до 14 години.  Надпреварата предложи изключителни емоции на децата, а самата организация бе на превъзходно ниво.  Според треньори и родители това е бил един от най-добре организираните турнири по фехтовка за момичета и момчета. В състезанието взеха участие деца от цяла Европа и света. При момчетата до 10-годишна възраст победител стана Конг от Китай, който бе поставен под номер 3 в схемата. 37 момчета взеха участие в надпреварата в тази възрастова категория. При момичетата до 10 г. румънката София Корлатеску грабна титлата след победа на финала над гъркинята Ангелики Коку. При 12-годишните момичета северните ни съседки от Румъния наложиха тотална доминация. Шампионка стана Амалия Ковалю от клуб Динамо, а в топ 10 имаше още цели 9 румънки и само една гъркиня.

При 12-годишните момчета шампион отново стана Конг от Китай, който остави отлични впечатления, след като триумфира и в по-горната възраст. На финала той се наложи над родния представител Симеон Далеков, който записа изключителен успех достигай до второ място от общо 51 участника в тази възрастова категория.

При най-големите момчета с титлата триумфира гъркът Василик Кацихристос, който се справи в конкуренцията на още 49 млади фехтовачи.  Неговата сънародничка Константина Кефала пък грабна златния медал при 14-годишните момичета.