15.03.2009 15:09

Вихрен падна с 2:0 от Черно море

Видян 1944 пъти | Коментари 0

Вихрен загуби домакинството си от 17-ия кръг на "А" група на стадион "Георги Аспарухов" срещу Черно море и остана изключително близко до зоната на изпадащите, предаде БГНЕС.

Тимът на Филип Филипов пропусна да открие резултата в 13-та минута, когато получи право да изпълнява 11-метров наказателен удар за извършен в наказателното поле фаул срещу на Атанас Борносузов срещу Сантош. Десислав Русев изпълни дузпата, но вратарят на варненци Илчев успя да избие. В 17-та минута третият в класирането откри резултата. Юруков бе изведен на позиция сам срещу стража на тима от Сандански Годжев. За нападателя не представляваше трудност да преодолее противниковия вратар за 1:0. В 58-та минута Манолев сложи точка на спора, отбелязвайки втория гол за Черно море. Юруков изведе своя съотборник, който напредна и с премерен шут удвои резултата. В 77-та минута тимът от Варна бе близо до класическата развръзка в двубоя. Алекс намери отлично Юруков, той стреля, но топката срещна лявата греда на вратата на Годжев.
След този мач Вихрен е на 13-то място с 16 точки, като има само една точка преднина пред 14-ия Ботев и три пред 15-ия Спартак Варна. Черно море се затвърди на трето място, събирайки актив от 32 точки. След тази победа варненци имат четири точки повече от конкурентите си за зона УЕФА Локомотив София и Литекс.