12.09.2018 09:49

Испания разби Хърватия с 6:0 в Лигата на нациите

Видян 2890 пъти | Коментари 0

Хърватският национален отбор поне за вечер ще забрави за героичното си представяне на Световното първенство в Русия.

Футболистите на Златко Далич получиха звучен шамар от Испания, губейки с 0:6 на Стадион Естадио Мануел Мартинес Валеро в Елче.

Срамното представяне в дебюта на тима в Лигата на нациите дойде след потресаваща игра в защита, но и футбол от изключително ниво, какъвто испанският отбор е свикнал да показва, пише Дир.бг.

Любопитното бе, че мачът започна с три много добри шанса световния вицешампион, които бяха пропуснати. След това Ла Фурия затанцува на терена и буквално се изгаври със своя съперник и му нанесе най-голямата загуба в историята.

Резултатът можеше да набъбне още, но играчите в червено направиха няколко пропуски в последните 20 минути, сякаш за да пощадят съперника.

Така тимът на Луис Енрике вече има две победи в своята група, в която е и Англия. След месец събитията се подновяват с гостуване на "Трите лъва" в Хърватия.

Първото опасно положение в Елче бе създадено от Иван Ракитич в шестата минута, чийто удар от границата на наказателното поле мина до лявата греда на Давид Де Хея.

В 14-а минута Иван Сантини направи голям пропуск след перфектен пас на Симе Вършалко. Това трябваше да е 1:0. Малко след това и Перишич изпусна след контраатака.

И след тези три добри шанса за "шахматистите", Испания поведе. В 23-а минута Дани Карвахал центрира перфектно с външен фалц към Саул и последният с глава даде аванс на домакините - 1:0.

В 33-а минута резултатът вече бе 2:0. Марко Асенсио изстреля фантастичен шут от от 25 метра, с който не остави шанс на Ловре Калинич. Това бе първи гол за младока с националната фланелка.

Само секунди по-късно талантът от Реал бе причината за още едно попадение. Той получи на флнага, влезе на вътре и отправи нов снаряд, който се удари в гредата и после в гърба на Калинич, за да влезе във вратата. Автогол и 3:0.

Четвъртият гол падна в 49-а минута. Родриго реализира след пас на Асенсио. В 57-а минута Серхио Рамос продължи добрата си голова форма от началото на сезона. Той реализира 14-ия си гол за Ла Фурия след центриране от корнер и нова асистенция на Асенсио.

Шестият гол бе дело на Иско в 70-а минута. Халфът на Реал също получи от Асенсио и с прецизен удар не остави шанс на Калинич. До края Родригои Тиаго направиха пропуски, но резултатът си остана унизителен за съперника.