11.08.2018 07:08

Андерсън спря Гришо на четвъртфиналите в Торонто

Видян 930 пъти | Коментари 0

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на Мастърса в Торонто. Най-добрият ни тенисист загуби с 2:6, 2:6 на Кевин Андерсън след час и седем минути игра на централния корт.

Срещата вървеше равностойно до 2:2, когато Андерсън направи първия си пробив и поведе с 3:2. Южноафриканецът вдигна темпото и за втори път спечели подаването на Гришо, след което с лекота взе откриващия сет с 6:2.

Втората част започна лошо за световния номер 5, а Андерсън тръгна с пробив още в началото. Той се възползва от ново колебание в играта на българина и направи брейк за 5:2, след което затвори мача на свой сервис - 6:2.

На полуфиналите Кевин Андерсън ще се изправи срещу победителя от двойката Стефанос Циципас (Гърция) - Александър Зверев (Германия).