13.07.2018 10:07

Славия започна в Лига Европа с победа във Финландия

Видян 1208 пъти | Коментари 0

Носителят на купата на България Славия започна с победа участието си в квалификациите за Лига Европа.

В първи мач от I предварителен кръг, „белите” се наложиха с 1:0 като гост над финландския Илвес в Тампере. Гола на Telia – 5G Arena отбеляза Момчил Цветанов в 80-ата минута. Самият двубой бе коректен, като не бе показан нито един жълт картон.

След този успех селекцията на сръбския треньор Златомир Загорчич има големи шансове след реванша, който е следващия четвъртък, да се класира за втория кръг. Там съперник на „белите” ще е хърватският „Хайдук” (Сплит).

Съставът на Славия в мача: Георги Петков, Димитър Велковски, Андреа Христов, Милен Гамаков, Сашо Александров, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Славчо Шоколаров (69 – Георги Йомов), Момчил Цветанов (90 – Ивайло Димитров), Милчо Ангелов (86 – Цветелин Чунчуков), Галин Иванов.