07.07.2018 08:07

Белгия изхвърли Бразилия от световното

Видян 649 пъти | Коментари 0

Отборът на Белгия е вторият полуфиналист на световното първенство по футбол след победа над Бразилия с 2:1. Белгийците нанесоха своя удар през първото полувреме, когато поведоха с 2:0 и след почивката успяха да удържат яростния натиск на бразилците. Така в първия полуфинал ще спорят Белгия и Франция, след като „петлите“ по-рано отстраниха Уругвай с 2:0.

Селекционерът на Селесао Тите направи две промени в състава. Марсело се завърна сред титулярите след контузия, а Фернандиньо зае мястото в средата на терена на наказания за картон Каземиро.Фернандиньо обаче не успя да се справи със задачата си, а освен това си отбеляза и автогол в 13-та минута и се превърна в антигерой за бразилците. Първата по-сериозна възможност за гол през пред вратата на Белгия. След изпълнение на корнер Тиаго Силва се озова на чиста позиция, но от два метра прати топката в гредата.

В 13-а минута Белгия поведе след автогол на Фернандиньо, който не се ориентира добре след ъглов удар и насочи топката в собствената си врата.Бразилците се втурнаха в атака в опит да върнат гола, но Коутиньо и Неймар стреляха неточно. В 31-а минута пробив на Ромелу Лукаку завърши с пас към Кевин Де Бройне, който с прецизен удар по диагонала не остави шансове на Алисон - 2:0 за Белгия.

След почивката бразилците обсадиха вратата на съперника и в 57-аминута възпитаниците на Тите имаха претенции за дузпа за влизане на Венсан Компани в краката на Габриел Жезус. Главният съдия Милорад Мажич се поколеба дали да посочи бялата точка, но след консултация с видео асистент реферите даде знак играта да продължи.

В 61-а минута Белгия можеше да вкара трети гол след поредна добре организирана контраатака, но ударът на Еден Азар премина встрани от вратата.

Играта на Бразилия не вървеше и селекционерът Тите посегна към третата смяна, пускайки в игра Ренато Аугусто в 73-а минута и той се оказа жокерът за Селесао. Три минути след влизането си в игра Аугусто намали резултата с глава след центриране на Коутиньо. Веднага след това натискът на Бразилия се усили и Фирмино бе близо до гола, но с удар отблизо не намери рамката на вратата. В 83-а минута отново Аугусто се озова на чиста позиция фронтално срещу вратата, но от 15 метра стреля в аут. Последва пробив на Неймар, който върна топката към Коутиньо, който стреля слабо. В последната минута на добавеното време вратарят на Белгия Тибо Куртоа за пореден път отчая Неймар. Стражът изби с вещина прецизен удар на Неймар и сложи край на надеждите на Бразилия за обрат.