13.06.2018 14:28

България с три титли от Европейското по бокс за жени

Видян 780 пъти | Коментари 0

България спечели три титли на европейския шампионат по бокс, проведен в София. В категория до 54 килограма Стойка Петрова стигна безапелационно до титлата. По време на награждаването си тя получи  предложение за брак от приятеля си Борил Кръстев, след като лично той и връчи златния медал. Шампион на Стария континент  стана и Станимира Петрова при 57-килограмовите. Третата титла за България донесе Мелиз Йонузова в категория до 60 килограма. По пътя си към златото, нашите момичета отстраниха изключително класни боксьорки, някои от тях европейски и световни шампионки. Страната ни спечели още един сребърен и два бронзови медала.
Вече наистина имаме школа в женския бокс и можем смело да погледнем към отличията на световните първенства и олимпийските игри, каза спортният министър Красен Кралев.