27.05.2018 07:05

Реал пак взе Шампионската лига

Видян 3049 пъти | Коментари 0

Реал Мадрид остана на европейския футболен трон. Футболистите на Зинедин Зидан победиха "Ливърпул" с 3:1 във финала на Шампионската лига в Киев и триумфираха за трети път поред - абсолютен рекорд в надпреварата. Освен това те спечелиха и безпрецедентна 13-та титла от най-престижния континентален клубен турнир.

Изходът от сблъсъка до голяма степен бе предопределен от травмата на Мохамед Салах. Звездата на "Ливърпул" трябваше да напусне терена принудително още през първото полувреме. За капак вратарят на мърсисайдци Лорис Кариус допусна два нелепи гола и закопа съотборниците си.

С две попадения блесна резервата Гарет Бейл, който този път засенчи Кристиано Роналдо. Първият гол на уелсеца дойде след изключително красиво изпълнение.

Първите 15 минути преминаха във вихрено темпо и със солиден превес на "Ливърпул". "Червените" приложиха агресивна преса и стигаха като на шега до наказателното поле на съперника. Триото Салах-Мане-Фирмино обаче така и не създаде реална опасност пред Навас.

Това обаче стори "Реал". Точно след четвърт час игра Роналдо се отскубна отдясно, но мощният му удар профуча над гредата. Отговорът на "Ливърпул" дойде в 23-ата минута - Мане се озова на чудесна позиция, но ударът му бе блокиран от Рамос. Миг по-късно Навас улови топката след добавката на Александър-Арнолд.

В 25-ата минута феновете от Острова притаиха дъх - Салах се приземи ужасяващо върху рамото си след единоборство с Рамос, което подхождаше по-скоро на турнир по борба свободен стил. Въпреки свирепата болка голямата звезда на "Ливърпул" остана на терена, макар и за кратко. Секунди по-късно той отново се строполи на тревата със сълзи в очите. Мениджърът Юрген Клоп нямаше никакъв друг избор, освен да замени головата си машина с Лалана.

Загубата на Салах незабавно се отрази върху играта на мърсисайдци. Те загубиха увереността и устрема си и трудно изнсяха топката дори до центъра.

В 36-ата минута и Зинедин Зидан бе принуден да извърши принудителна смяна, но на далеч не толкова ключова фигура - десният защитник Карвахал отстъпи мястото си на Начо.

Малко преди почивката попадение на "Реал" правилно бе отменено заради засада. Най-напред Кариус отрази блестящо удар от упор с глава на Роналдо. При добавката Бензема вкара топката във вратата, но флагът на страничния съдия бе високо вдигнат. В самия край на първото полувреме отново Бензема напредна през центъра и отправи тежък изстрел, преминал на сантиметри от дясната греда.