06.06.2015 23:06

Барса спечели Шампионската лига

Видян 1391 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
Барселона спечели заслужено Шампионската лига с победа над преродения Ювентус на финала на европейското клубно първенство с 3:1. Каталунците откриха резултата още в четвъртата минута чрез Ракитич. Чак през 55-ата Ювентус отговори с гол на Мората. Суарес обаче върна инициативата на Барса след няколко устремни минути на италианците. Три минути по-късно турският съдия на срещата отмени гол на Неймар, който можеше и да бъде зачетен. Причината бе неволен рикошет в ръката на нападателя за стотна от секундата. Бразилецът се реваншира с попадение в 7-ата минута на продължението.Другото острие на каталунците Меси този път се изяви като плеймейкър на своя звезден отбор, като именно той изработи и попадението на Суарес, което се оказа победно и затова безценно. За Ювентус обаче стигането до финала е нещо като вдигането на птицата феникс от пепелта, понеже само преди няколко години след мощни скандали отборът от Торино беше изгонен от италианската Серия А. Успя не само да се върне в нея, не само да стане шампион на Ботуша, но и да блесне над евросцената, при това с детрониране на полуфинала на миналогодишните крале в Шампионската лига от Реал - Мадрид.

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?

Никаква, след 30 секунди всичко е готово.