Свързани новини

22.08.2018 11:48

49 филма в селекцията на Европейските филмови награди 2018

Видян 463 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна



 Европейската филмова академия и EFA Productions съобщиха заглавията на 49-те филма, препоръчани за номинация за Европейските филмови награди 2018! С участието на 35 европейски държави списъкът отново илюстрира голямото разнообразие в европейското кино. В селекцията начело е и българският филм Áга на Милко Лазаров, който закри фестивала в Берлин и спечели гран при в Сараево. Тук са също филмът на турчина Нури Билге Джейлан с бг участие Дивата круша, както и копродукцията между Румъния, Германия, Чехия, България и Франция Не ме докосвай. Лентата на румънската режисьорка Адина Пинтилие спечели голямата награда Златна мечка на фестивала Берлинале на 24 февруари.


 През следващите седмици над 3500 членове на Европейската филмова академия ще гласуват за номинациите в категориите - Европейски филм, режисьор, актьор, актриса и сценарист. Номинациите ще бъдат обявени на 10 ноември на Европейския филмов фестивал в Севиля в Испания. 8-членно жури ще вземе решение за получателите на награди в категориите - Европейски оператор, редактор, дизайнер на продукцията, дизайнер на костюми, художник за коса и грим, композитор, звук дизайнер и за първи път Supervisor на Visual Effects.

31-ите Европейски филмови награди с представянето на победителите ще се състоят на 15 декември в Севиля.


3 DAYS IN QUIBERON
3 TAGE IN QUIBERON
Germany, Austria, France       
WRITTEN & DIRECTED BY Emily Atef
PRODUCED BY Karsten Stöter
          
         ÁGA
ÁГА
Bulgaria, Germany, France
DIRECTED BY Milko Lazarov
WRITTEN BY Milko Lazarov & Simeon Ventsislavov  
PRODUCED BY Veselka Kiryakova
          
         ANNA'S WAR
ВОЙНА АННЫ
Russia
DIRECTED BY Aleksey Fedorchenko
WRITTEN BY Aleksey  Fedorchenko & Nataliya Meshchaninova
PRODUCED BY Andrey  Saveliev, Artem Vasilyev, Maxim Lojevsky, Dmitriy Vorobyev & Alexander Yashnik
          
         ARRHYTHMIA
АРИТМИЯ
Russia, Finland, Germany
DIRECTED BY Boris Khlebnikov
WRITTEN BY Natalia Meshchaninova
PRODUCED BY Ruben Dishdishyan & Sergey Selyanov
          
          AYKA
AYKA
Russia, Germany, Poland, Kazakhstan            
DIRECTED BY Sergey Dvortsevoy
WRITTEN BY   Sergey Dvortsevoy & Gennady Ostrovsky      
PRODUCED BY Thanassis Karathanos, Sergey Dvortsevoy, Martin Hampel & Anna Wydra
          
         BEAST
UK
WRITTEN & DIRECTED BY Michael Pearce
PRODUCED BY Ivana MacKinnon & Kristian Brodie
          
         BORDER
GRÄNS
Sweden, Denmark       
WRITTEN & DIRECTED BY Ali Abbasi           
PRODUCED BY Nina Bisgaard & Louis Tisne
          
         BORG/MCENROE
BORG
Sweden, Denmark, Finland, Czech Republic
DIRECTED BY Janus Metz     
WRITTEN BY Ronnie Sandahl
PRODUCED BY Fredrik Wikström Nicastro & Jon Nohrstedt
          
         CARMEN & LOLA
CARMEN Y LOLA
Spain
WRITTEN & DIRECTED BY Arantxa Echevarría
PRODUCED BY Pilar Sánchez & Arantxa Echevarría
          
         COBAIN
Netherlands, Germany, Belgium
DIRECTED BY Nanouk Leopold         
WRITTEN BY Stienette Bosklopper    
PRODUCED BY Stienette Bosklopper & Lisette Kelder
          
         COLD WAR
ZIMNA WOJNA
Poland, UK, France
WRITTEN & DIRECTED BY Paweł Pawlikowski
PRODUCED BY Ewa Puszczyńska & Tanya Seghatchian
          
         CUSTODY
JUSQU'A LA GARDE
France
WRITTEN & DIRECTED BY Xavier Legrand
PRODUCED BY Alexandre Gavras
          
 
          DIAMANTINO
Portugal, France, Brazil
WRITTEN & DIRECTED BY Gabriel Abrantes & Daniel Schmidt
PRODUCED BY Maria Joao Mayer & Justin Taurand
          
 
          DOGMAN
Italy, France
DIRECTED BY Matteo Garrone
WRITTEN BY Matteo Garrone, Ugo Chiti & Massimo Gaudioso
PRODUCED BY Matteo Garrone, Jean Labadie, Jeremy Thomas & Paolo Del Brocco
          
 
          DONBASS
Germany, France, Romania, Netherlands, Ukraine     
WRITTEN & DIRECTED BY Sergei Loznitsa
PRODUCED BY Heino Deckert
          
 
          DOVLATOV
Russia, Poland, Serbia
DIRECTED BY Alexey German Jr.
WRITTEN BY Yulia Tupikina & Alexey German Jr.
PRODUCED BY Artem Vasilyev, Andrey Savelyev, Konstantin Ernst, Dariusz Jabłoński, Isabella Wojcik, Violetta Kaminska & Miroslav Mogorovich
          
 
         FOXTROT
Germany, Israel, France         
WRITTEN & DIRECTED BY Samuel Maoz     
RODUCED BY Michael Weber, Viola Fügen, Eitan Mansuri, Cedomir Kolar, Marc Baschet & Michel Merkt
          
         FUGUE
FUGA
Poland, Czech Republic, Sweden       
DIRECTED BY Agnieszka Smoczyńska
WRITTEN BY Gabriela Muskała
PRODUCED BY Agnieszka  Kurzydło
          
         GIRL
Belgium, Netherlands
DIRECTED BY Lukas Dhont
WRITTEN BY   Lukas Dhont & Angelo Tijssens
PRODUCED BY Dirk Impens
          
         HAPPY AS LAZZARO
LAZZARO FELICE
Italy, France, Germany, Switzerland
WRITTEN & DIRECTED BY Alice Rohrwacher
PRODUCED BY Francesca Andreoli, Alexandra Henochsberg, Michael Weber, Tiziana Soudani & Michel Merkt
          
         LONGING
GAAGUA
Israel
WRITTEN & DIRECTED BY Savi Gabizon
PRODUCED BY Chilik  Michaeli, Avraham Pirchi, Tami Leon, Savi Gabizon, Moshe Edery & Leon Edery
          
         MADEMOISELLE PARADIS
LICHT
Austria, Germany
DIRECTED BY Barbara Albert
WRITTEN BY Kathrin Resetarits
PRODUCED BY Michael Kitzberger, Martina Haubrich, Wolfgang Widerhofer, Nikolaus Geyrhalter & Markus Glaser
          
         MEN DON'T CRY
MUŠKARCI NE PLAČU
Bosnia and Herzegovina, Germany, Slovenia, Croatia
DIRECTED BY Alen Drljević
WRITTEN BY Alen Drljević & Zoran Solomun
PRODUCED BY Damir Ibrahimović & Jasmila Žbanić
          
 
          MICHAEL INSIDE
Ireland            
WRITTEN & DIRECTED BY Frank Berry
PRODUCED BY Aoife O'Sullivan, Donna Eperon & Tristan Orpen Lynch
          
 
         MILADA
Czech Republic
DIRECTED BY David Mrnka   
WRITTEN BY David Mrnka, Robert J. Gant & Robert J. Conant
PRODUCED BY David Mrnka, Kristina Hejduková, Pavel Müller, Ayelet Zurer & Robert Gant
          
 
         MUG
TWARZ
Poland
WRITTEN & DIRECTED BY Małgorzata Szumowska
PRODUCED BY Jacek Drosio
          
 
         ONE DAY       
EGY NAP        
Hungary
WRITTEN & DIRECTED BY Zsofia Szilagyi
PRODUCED BY Agnes Pataki
          
 
         PADDINGTON 2
UK
DIRECTED BY Paul King
WRITTEN BY Simon Farnaby
PRODUCED BY David Heyman
          
 
         PETRA
Spain, France, Denmark
DIRECTED BY Jaime Rosales
WRITTEN BY Jaime Rosales, Michel Gaztambide & Clara  Roquet
PRODUCED BY Bárbara Díez, José María Morales, Antonio Chavarrías, Jérôme Dopffer & Katrin Pors
          
 
         PITY
OIKTOS
Greece, Poland           
DIRECTED BY Babis Makridis
WRITTEN BY Babis Makridis & Efthimis Filippou
PRODUCED BY Amanda Livanou, Christos Konstantakopoulos, Klaudia Śmieja & Beata Rzeźniczek
          
 
         POMEGRANATE ORCHARD
NAR BAĞI
Azerbaijan
DIRECTED BY Ilgar Najaf       
WRITTEN BY Asif Rustamov, Ilgar Najaf & Roelof Jan Minneboo
PRODUCED BY Mushfiq Hatamov & Ilgar Najaf
          
 
         POROROCA
Romania, France
WRITTEN & DIRECTED BY Constantin Popescu
PRODUCED BY Liviu  Marghidan & Lissandra  Haulica
          
 
         SCARY MOTHER
SASHISHI DEDA
Georgia, Estonia
WRITTEN & DIRECTED BY Ana Urushadze
PRODUCED BY Lasha Khalvashi & Tinatin Kajrishvil
          
 
         SHOCK WAVES: DIARY OF MY MIND
ONDES DE CHOC: JOURNAL DE MA TÊTE
Switzerland
DIRECTED BY Ursula Meier
WRITTEN BY Ursula Meier & Antoine Jaccoud
PRODUCED BY Lionel Baier, Agnieszka Ramu & Françoise Mayor
          
 
         STYX
Germany, Austria
DIRECTED BY Wolfgang Fischer
WRITTEN BY Wolfgang  Fischer & Ika Künzel
PRODUCED BY Marcos Kantis, Martin Lehwald & Michal Pokorny
          
 
         THE CAPTAIN
DER HAUPTMANN
Germany, France, Poland       
WRITTEN & DIRECTED BY Robert Schwentke
PRODUCED BY Frieder Schlaich & Irene von Alberti
          
 
         THE GIANT
HANDIA
Spain  
DIRECTED BY Aitor Arregi & Jon Garaño
WRITTEN BY Aitor Arregi, Jon Garaño, Jose Mari Goenaga & Andoni De Carlos
PRODUCED BY Xabier Berzosa, Iñigo Obeso, Fernando Larrondo, Iñaki Gomez & Koldo Zuazua
          
 
         THE GUILTY
DEN SKYLDIGE
Denmark
DIRECTED BY Gustav Möller
WRITTEN BY Gustav Möller & Emil Nygaard Albertsen
PRODUCED BY Lina Flint
          
 
         THE HOUSE BY THE SEA
LA VILLA
France
DIRECTED BY Robert Guédiguian
WRITTEN BY Robert Guédiguian & Serge Valletti
PRODUCED BY Marc Bordure & Robert Guédiguian
          
 
         THE HOUSE THAT JACK BUILT
Denmark, Sweden, France, Germany
WRITTEN & DIRECTED BY Lars von Trier
PRODUCED BY Louise Vesth
          
 
         THE SUMMER
LETO
Russia, France
DIRECTED BY Kirill Serebrennikov
WRITTEN BY Mkhail Idov, Lily Idova & Kirill  Serebrennikov
PRODUCED BY Ilya Stewart, Murad Osmann & Charles-Évrard Tcheckhoff
          
 
         THE WILD PEAR TREE
AHLAT AĞACI
Turkey, Germany, France, Bulgaria, Republic of Macedonia, Bosnia and Herzegovina, Sweden, Qatar
DIRECTED BY Nuri Bilge Ceylan
WRITTEN BY Akın Aksu, Ebru Ceylan & Nuri Bilge Ceylan
PRODUCED BY Zeynep Özbatur Atakan
          
 
         THOSE WHO ARE FINE
DENE WOS GUET GEIT
Switzerland
WRITTEN & DIRECTED BY Cyril Schäublin
PRODUCED BY Silvan Hillmann, Lara Hacisalhzade, Ralph Rutishauser, Cyril Schäublin
          
 
         TOUCH ME NOT
Romania, Germany, Czech Republic, Bulgaria, France
WRITTEN & DIRECTED BY Adina Pintilie
PRODUCED BY Bianca Oana, Philippe Avril & Adina Pintilie
          
 
         TRANSIT
Germany, France
WRITTEN & DIRECTED BY Christian  Petzold
PRODUCED BY Florian Koerner von Gustorf & Michael Weber
          
 
         U - JULY 22
UTØYA 22. JULI
Norway
DIRECTED BY Erik Poppe     
WRITTEN BY Siv Rajendram Eliassen & Anna Bache-Wiig
PRODUCED BY Stein B. Kvae & Finn Gjerdrum
          
         UNDER THE TREE    
UNDIR TRÉNU
Iceland, Denmark, Poland, Germany
DIRECTED BY Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
WRITTEN BY Hafsteinn Gunnar Sigurðsson & Huldar Breiðfjörð
PRODUCED BY Grímar Jónsson, Sindri Páll Kjartansson & Þórir Snær Sigurjónsson
          
 
         WHAT WILL PEOPLE SAY
HVA VIL FOLK SI       
Norway, Germany, Sweden
WRITTEN & DIRECTED BY Iram Haq
PRODUCED BY Maria Ekerhovd
          
 
         WOMAN AT WAR
KONA FER Í STRÍÐ
Iceland, France, Ukraine
DIRECTED BY Benedikt Erlingsson    
WRITTEN BY Benedikt Erlingsson & Olafur Egill Egilsson
PRODUCED BY Marianne Slot, Benedikt Erlingsson & Carine Leblanc








Добави в:
Svejo.net svejo.net
Facebook facebook.com

19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

 ДПС: Оставката на Симеонов не променя нищо

ДПС: Оставката на Симеонов не променя нищо

Оставката на злополучния вицепремиер ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 18 ноември 21:00ч.

Крадец на животи

Режисьор: Ди Джей Карузо
В ролите: Анджелина Джоли, Итън Хоук, Кийфър Съдърланд, Оливие Мартинес, Джина Роуландс, Чеки Карио

виц на деня

В тази скапана държава
едно разбрах поне...
Злобата се обединява,
добрината - не!

Митко Динев

към хороскоп хороскоп

дева