16.04.2018 10:44

Рикардо изненадващо спечели Гран при на Китай

Видян 434 пъти | Коментари 0
Пилотът на Ред Бул Даниел Рикардо изненадващо спечели Гран при на Китай във Формула 1. Австралиецът имаше проблеми по време на подготовката в уикенда, стартира едва шести, но се възползва по изключителен начин от излизането на колата на сигурността и проблемите на съперниците си, печелейки третия старт от сезон 2018 при най-бързите пилоти. На второ място завърши Валтери Ботас с Мерцедес, който водеше през голяма част от вчерашното състезание. Почетната стълбичка бе допълнена от Кими Райконен с Ферари. Настоящият световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън зае петата позиция в крайното класиране. Лидерът в генералното класиране Себастиан Фетел завърши осми.