06.04.2018 09:04

Четири домакински победи в Лига Европа

Видян 1755 пъти | Коментари 0

Отборите на „Арсенал“, „Атлетико“ (Мадрид) и „Лацио“ направиха голяма крачка към полуфиналите на Лига Европа с убедителни домакински победи в първите срещи, а германският вицешампион РБ „Лайпциг“ взе минимален аванс от 1:0 срещу гостуващия „Олимпик“ (Марсилия).

„Арсенал“ постигна най-убедителен успех след 4:1 на "Емиратс" срещу ЦСКА Москва след страхотно представяне през първото полувреме. Българският национал Георги Миланов се появи в игра за гостите в 74-ата минута на мястото на Бибрас Натхо, но не успя да помогне на отбора си да съкрати сериозния пасив.

Аарън Рамзи откри резултата още в деветата минута след хубаво подаване по тревата от дясно на Ектор Бейерин. Александър Головин изравни за ЦСКА след четвърт час игра със страхотно изпълнение на пряк свободен удар от 20 метра.

В средата на първата част Александър Лаказет отново даде аванс на лондончани от дузпа, отсъдена за нарушение на Георги Щенников срещу Месут Йозил в пеналта. В 28-ата минута Рамзи направи 3:1 с красив удар от въздуха след подаване в пеналта на Йозил от ляво.

Десет минути преди почивката отново Йозил асистира от ляво за четвъртото попадение в мача дело на Лаказет, който вкара с удар от 14 метра.

Победителят в турнира през 2012 година „Атлетико“ също взе добър аванс след 2:0 над „Спортинг“.

Испанците постигнаха девета поредна домакинска победа във всички турнири след две груби грешки в защитата на съперника. Коке откри след по-малко от 30 секунди игра, след като Диего Коста пресече пас между защитниците на португалците през наказателното им поле и изведе съотборника си в чиста позиция в пеналта. Антоан Гризман удвои малко преди почивката след грешка на сънародника си Жереми Матийо.

„Лацио“ прекъсна серията от 35 мача без поражение на „Залцбург“ след 4:2 в Рим.  Сенад Лулич откри за италианците в деветата минута с удар отблизо след асистенция на Душан Баста от дясно, но след половин час Валон Бериша изравни от дузпа за нарушение на Баста в пеналта.

Малко след почивката Марко Пароло вкара хубав гол с пета след пас от дясно на Луис Алберто, но в 71-ата минута австрийците отново изравниха чрез Такуми Минамино.

Три минути по-късно Фелипе Андерсон направи 3:2 със страхотна индивидуална акция през центъра и прецизен завършващ удар, а в 76-ата минута Чиро Имобиле вкара за крайното 4:2.

Дебютантът в Евротурнирите РБ „Лайпциг“ взе аванс от 1:0 срещу „Олимпик“ след точен удар на Тимо Вернер от десния ъгъл на наказателното поле в края на първото полувреме.