24.03.2018 09:03

Григор с първа победа на турнира в Маями

Видян 2086 пъти | Коментари 0

Григор Димитров се класира за третия кръг на тенис турнира в Маями (САЩ). Първата ни ракета надигра във втория кръг 73-ия в света германец Максимилиан Мартерер с 4:6, 6:2, 6:1.

Българинът започна трудно мача, като загуби първия сет. Хасковлията имаше проблеми с първия сервис и допусна пробив в седмия гейм и отстъпи с 4:6. В хода на срещата Димитров успя да стабилизира играта си и да намери своя ритъм. димитров не допусна повече грешки при свой сервис, проби съперника си четири пъти и затвори мача след един час и 39 минути игра.

В следващия кръг Грегор Димитров срещне французина Жереми Шарди, който отстрани сънародника си Ришар Гаске след 7:5, 6:1. В срещите между двамата  до сега Димитров има положителен баланс, като от четири мача  е спечелил три. Френският тенисист спечели първата среща между двамата на Ролан Гарос през 2011 година, Димитров победи  в следващите три, последната беше на Откритото първенство на САЩ през 2016 годена в пет сета.

Междувременно надпреварата в Маями напусна Новак Джокович, който отстъпи пред французина Беноа Пер с 3:6, 4:6. Победителят от  Мастърса в Индиън Уелс Хуан Мартин дел Потро се наложи трудно над холандеца Робин Хаасе с 6:4, 5:7, 6:2.