19.03.2018 14:48

Дел Потро спря устрема на Федерер

Видян 1304 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Хуан Мартин Дел Потро спря победната серия на водача в световната ранглиста Роджър Федерер. Аржентинецът нанесе първо поражение на Маестрото за годината във финала на Мастърс турнира в Индиън Уелс.  Дел Потро стигна до успеха след  6:4, 6:7, 7:6  и спечели първата си Мастърс титла в кариерата си. Двамата направиха невероятен мач, пълен с обрати и емоции. Аржентинецът спаси 3 мачбола по пътя към успеха, до който стигна след 2 часа и 42 минути тенис на много високо ниво.

След като постигна победа номер 400 в кариерата си, Хуан Мартин записа седма победа от 19 мача срещу 36-годишния швейцарец. Той е един от малкото тенисисти, които създават проблеми на Роджър и днес го победи за четвърти път от шест срещи във финали, както го направи  и на Откритото първенство на САЩ през 2009 г., когато стигна до единствената си титла от Големия шлем. За лидерът в световната ранглиста – Федерер това бе първа загуба за 2018-а, след 17 поредни победи преди това.

Самият Дел Потро е в серия от 11 поредни победи, като спечели втора поредна титла след успеха си в Акапулко. 29-годишният аржентинец  се изкачи до шестото място в световната ранглиста. Той вече е само на 445 точки от най-добрия ни тенисист- Григор Димитров. Въпреки кошмарното си представяне в Индиън Уелс (б.р. отпадна още в първата си среща от Фернандо Вердаско) хасковлията запази своята четвърта позиция в световната ранглиста. Лидер в подреждането продължава да бъде Роджър Федерер, следван от Рафаел Надал и Марин Чилич.

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?