10.03.2018 09:33

Втора титла за Русия на Световното първенство по фигурно пързаляне в София

Видян 2691 пъти | Коментари 0

Руският дует Анастасия Скопцова и Кирил Алешин спечели титлата при танцовите двойки на световното първенство по фигурно пързаляне, което се провежда в "Арена Армеец" в София. Това е второ злато за Русия от шампионата след това при спортните двойки.

Скопцова и Алешин, които са шампиони от финала на юношеското Гран При през ноември в Япония, запазиха лидерската си позиция, която имаха след краткия танц. Те получиха 88.71 точки за волната си програма и завоюваха златните медали със сбор от 155.15 точки.

Руснаците бяха едва пети на първенството на планетата през 2017 година. Сребърните отличия взеха американците Кристина Карейра и Антони Пономаренко със 147.68 точки, които бяха едва шести след кратката програма.

Дуетът от САЩ спечели бронзови медали на световния юношески шампионат през миналата година. Бронзовите отличия станаха притежание на втората руска двойка Арина Ушакова и Максим Некрасов със 146.88 точки. Пети са още едни представители на Русия - София Шевченко и Игор Еременко със 145.85 точки.

Канадците Марджори Ладжои и Закари Лага, които бяха втори след краткия танц, останаха четвърти в крайното подреждане със 146.22 точки. Три руски двойки вече спечелиха медалите при спортните дуети. Шампиони станаха Даря Павлюченко и Денис Ходикин, следвани от Полина Костюкович/Дмитрий Ялин и Анастасия Мишина/Александър Галямов.

Така до момента Русия има две титли и общо пет медала от шампионата от шест възможни. По-късно днес световното първенство продължава с волната програма при юношите от 11.00 часа, а от 16.00 започва волната програма при девойките с участието на българката Александра Фейгин. Тя е със стартов номер 7 и ще представи съчетанието си около 17.00 часа. Шампионатът в София завършва в неделя с галаспектакъла на призьорите.
Източник: Gong.bg

Снимка: Gulliver/GettyImages

Не ща да ставам патриарх: Николай Пловдивски

Пловдивският митрополит Николай обяви: ...

bTV Cinema 24 март 21:00ч.