06.01.2018 10:01

Кириос спря Гришо в Бризбейн

Видян 1445 пъти | Коментари 0

Ник Кириос елиминира Григор Димитров на полуфинал в Бризбейн. 22-годишният австралиец победи българина с 3:6, 6:1, 6:4 след 1 час и 34 минути игра.

Така Кириос записа първи успех срещу световния номер 3, а на финала утре ще срещне американеца Райън Харисън.

Първият сет вървеше равностойно до 3:2, когато Димитров за първи път в мача получи две точки за пробив. Той се възползва мигновено и увеличи аванса си - 4:2. До края на частта австралиецът не успя да навакса пасива си - 6:3 и 1:0 сета в полза на Димитров.

Кириос започна по-агресивно втората част и излезе напред с пробив за 3:1. Стабилността на българина бе нарушена и той изостана с втори брейк за 1:5. Без затруднения поставеният под номер 3 в схемата Кириос изравни резултата в мача - 6:1 и 1:1 сета.

В решителната трета част и двамата тенисисти печелеха подаванията си с лекота. При 3:3 обаче родният тенисист сгреши и 22-годишният му съперник поведе с пробив за 4:3. Усилията на Димитров не бяха достатъчно, за да се продължи перфектната си серия срещу Кириос - 6:4 за австралиеца и финал в Бризбейн.