15.11.2017 09:30

Дания разгроми Ирландия и се класира за световното в Русия

Видян 113 пъти | Коментари 0
Отборът на Дания взе последната европейска квота за световното първенство в Русия догодина. Датчаните победиха с 5:1 при гостуването си на Ирландия в Дъблин на реванша от баража помежду им. Първата среща в Копенхаген завърши 0:0.

Ирландците първи се зарадваха на своя „Авива Стейдиум” след гол с глава на Шейн Дъфи (6), но това бе единственият им реализиран шанс в двубоя.

Веднага след това Дания в рамките на три минути вкара два гола. В 29-ата минута се стигна до автогол на Сайръс Кристи си вкара автогол, а малко след това Кристиан Ериксен (32) се разписа след асистенция на Николай Йоргенсен.

След почивката Ериксен (63, 73) реализира нови два гола и оформи хеттрика си, като за първия от тях получи подаване от Пионе Систо. В последната минута пък Никлас Бенднер (90-дузпа) бе съборен от Маклейн в наказателното поле на домакините и сам реализира от бялата точка, за да оформи крайния резултат - 1:5.