04.09.2017 09:39

Русия спечели титлата на Евроволей 2017

Видян 908 пъти | Коментари 0

Русия е новият европейски шампион по волейбол за мъже. "Сборная" победи трудно с 3:2 гейма (25:19, 20:25, 25:22, 17:25, 15:13) Германия във финала в Полша и спечели за 14-ти път титлата на първенството на Стария континент.

Сребният медал е исторически за Бундестима, който никога досега не бе играл на финал на еврошампионат. На трето място завърши отборът на Сърбия, който надделя с 3:2 гейма над Белгия.

Срещата в "Таурон Арена" в Краков предостави много запомнящи се емоции и интригуващи моменти на зрителите. Двубоят бе изключително оспорван, като "Сборная" на два пъти излизаше напред в резултата, но сензацията Германия не се предаде и след впечатляващо представяне в четвъртия гейм прати мача в решителен тайбрек.

В него интригата се запази до последната точка, но в крайна сметка Максим Михайлов изведе Русия до първа титла на Европа от 2013-а година насам.

Най-резултатен за "Сборная" бе диагоналът Максим Михайлов с 15 точки, а Дмитрий Волков наниза още 12.

За Германия над всички бе опитният Георг Грозер с 23 точки.