13.08.2017 08:08

Болт се контузи в последното си бягане

Видян 1657 пъти | Коментари 0

Юсейн Болт се контузи и падна преди финала на щафетата 4х100 м на Световното първенство по лека атлетика в Лондон.

Светкавицата от Ямайка пое щафетата на последния пост, но след първите 20-ина метра получи болки в лявото бедро и започна да бяга на един крак. Най-бързият човек на света опита да финишира, но опитът му завърши с падане. Съотборниците му веднага се затичаха към него и му помогнаха да стане и да премине за последно през финалната линия, много след като хронометърът беше спрял да отброява.

"Държаха ни 40 минути в тунела, забавиха и старта с 10 минути, затова се получи тази травма - изригна Йохан Блейк, вторият най-силен спринтьор на Ямайка, който предаде щафетата на Болт. "Тъжно е, но Юсеин остава най-великият в историята," добави той.

Това е и последното състезание на Болт, който се оттегля от леката атлетика.

Той е осемкратен олимпийски шампион, а победите му на световни шампионати са 11. В актива си има също две сребърни отличия и бронз от Мондиали. Светкавицата от Ямайка е единственият спортист в историята, който има победи на 100 и 200 м. на три поредни Олимпиади - в Пекин, Лондон и Рио де Жанейро. Действащите световни рекорди в бягането на 100 и 200 метра също са негови - съответно 9,58 секунди и 19,19.

Щафетата бе спечелена от Великобритания с време 37.47 секунди, втори останаха американците, а трета бе четворката на Япония.

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!