30.07.2017 08:44

Хърватия спечели световната титла по водна топка

Видян 588 пъти | Коментари 0
Хърватия победи домакина Унгария с 8:6 и спечели титлата по водна топка на Световното първенство по плувни спортове в Будапеща. Капитанът Сандро Сукно реализира хеттрик за успеха, а хърватите заслужиха трофея за втори път след 2007 година. Гостите взеха отлична преднина от 4:0, като за първи път не позволиха на унгарците на отбележат гол през една четвърт на шампионата. Във втората част домакините върнаха две попадения чрез Бела Тарок и Мартон Вамош и се оттеглиха на почивка с пасив от 2:4.

Натискът на унгарците в началото на второто полувреме даде резултат и те дори успяха да изравнят с голове на Балаж Ердей и Кристиан Манхерц, но последваха нови три безответни гола за Хърватия и това се оказа решаващо. Така Хърватия, който елиминира олимпийския шампион Сърбия на полуфиналите с 12:11, стигна заслужено до златото. В спора за бронза сърбите надделяха над Гърция с 11:8.

Снимка: ©Getty Images
Източник: Спортал