13.07.2017 09:27

Фалстарт за Лудогорец в Шампионската лига

Видян 1085 пъти | Коментари 0

Българският шампион Лудогорец  започна със загуба тазгодишната си кампания в  европейските клубну турнири. В среща от втория предварителен кръг на Шампионската лига разградчани отстъпиха с 1:2 в гостуването си на литовския шампион Жалгирис.  Българският първенец поведе с гол на Абел Анисе в 18-ата минута на срещата. През второто полувреме литовците заиграха по-добре и заслужено стигнаха до пълен обрат. Първо, в 78-ата минута бившият футболист на ЦСКА Серж Нюаджи се разписа във вратата на игралия безобразно бразилски страж Ренан, а само седем минути по-късно Куклис донесе победата на домакините след асистенция на влезлия като резерва Нюаджи. По този начин Жалгирис записа своя най-голям успех на европейската клубна сцена.

Българският шампион донякъде имаше и късмет, защото литовците изпуснаха поне още 2-3 положения пред вратата на Ренан.

Наставникът на разградчани Георги Дерменджиев заяви след загубата, че грешките в защита са основната причина за поражението. Той добави, че на този етап отборът не е готов да играе в официални мачове.

Реваншът между двата отбора е в сряда (19 юли) в Разград. Шампионът  ни се нуждае от задължителна победа, ако иска да продължи напред в турнира.

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?