10.07.2017 10:07

Франция спечели Световната лига

Видян 961 пъти | Коментари 0

Европейският волейболен шампион Франция спечели тазгодишното издание на Световната лига, след като на финала в Куритиба (Бразилия) се наложи с 3:2 (21:25, 25:15, 25:23, 19:25, 15:13)  над олимпийския първенец Бразилия.  По този начин французите триумфират за втори път на територията на южноамериканската държава, след като направиха това и преди две години в Рио де Жанейро. В спора за бронзовите медали Канада спечели северноамериканското дерби със САЩ. Кленовите листа победиха с 3:1 (18:25, 25:20, 25:22, 25:21) своите съседи и за първи път в своята история спечелиха медал от най-комерсиалния волейболен турнир.

В същото време женският ни национален отбор по волейбол записа две победи на турнира Гран при в Русе. В петък  родните националки надделяха с 3:0 над Казахстан, а в събота победиха много драматично Южна Корея с 3:2 гейма. В последния си мач от турнира на родна земя момичетата на треньора Иван Сеферинов се изправиха срещу Германия.