07.07.2017 09:27

Левски сложи край на негативната серия в Европа

Видян 1252 пъти | Коментари 0

"Левски" завърши наравно 0:0 при гостуването си на черногорския "Сутйеска" в среща-реванш от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

По този начин "сините" продължават напред, след като спечелиха първия мач с 3:1.

Двубоят в Никшич не премина без сблъсъци между двете агитки. Преди началото му ултраси на "Сутйеска" нападнаха феновете на "Левски" с камъни, факли и бомби, има ранени. Черногорският клуб най-вероятно ще отнесе солидна глоба за инцидентите.

наче на терена пред "Левски" се откри първата голова възможност в мача. В 17-ата минута Адениджи проби по дясното крило и центрира опасно, отбраната на гостите отби топката в краката на Панайотов, който обаче я изпрати над вратата.

Пет минути преди почивката Горанов изпълни отлично пряк свободен удар, но стражът на домакините Гюлен се разтегна максимално и направи зрелищно спасяване с една ръка.

През втората част, в 57-ата минута, Панайотов за втори път бе останал непокрит на добра позиция, стражът Гилен пак се намеси авторитено, избивайки изстрела му в ъглов удар.

В 64-ата минута "Сутйеска" беше близо до откриване на резултата. При едно разбъркване Зарубица насочи топката към опразнената "синя" врата. В последния момент обаче Яблонски подложи крак и изби от голлинията.

Осем минути по-късно Зарубица се озова очи в очи със стража на "Левски" Митрев, но националът спаси. До края "сините" удържаха на домакинския натиск.

Така "Левски" сложи край на негативната си серия в евротурнирите. "Сините" не бяха преодолявали първите пресявки от седем години. Последните им четири участия завършваха с ранни отпадания от "Спартак" Търнава, Сараево, Иртиш и Марибор.

На 13 и 20 юли "Левски" ще играе с хърватския "Хайдук" Сплит във втория предварителен кръг на Лига Европа.

Източник: бТВ

Снимка: ПФК Левски

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!