30.05.2017 14:19

Летящ старт за Пиронкова на Ролан Гарос

Видян 1107 пъти | Коментари 0

Първата ни ракета при дамите Цветана Пиронкова победи с 6:0, 6:4 германката Мона Бартел в мач от първия кръг на Ролан Гарос. На Корт №4 Пиронкова не даде гейм на съперничката си в първия сет, а във втория изоставаше с 1:4, но направи серия от 5 поредни гейма по пътя към успеха. Цвети е 77-а в ранглистата в момента и има да защитава доста точки, след като миналата година достигна до 1/4-финалите в Париж. 29-годишната Пиронкова имаше две загуби от два мача срещу Бартел досега. Във следващия кръг най-добрата ни тенисистка ще се изправи срещу шестата в света Елина Свитолина (Украйна), която победи на старта Ярослава Шведова (Казахстан) с 6:4, 6:3.

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?