27.02.2017 16:43

България с четири титли от Странджата

Видян 1264 пъти | Коментари 0

Българските боксьори спечелиха 4 златни, 5 сребърни и 3 бронзови медала от 68-ото издание на международния боксов турнир Странджата, който се проведе в София. За титлите се пребориха Тинко Банабаков в категория до 49 килограма, Даниел Асенов до 52 килограма и Петър Белберов в тежката категория при мъжете. Станимира Петрова донесе единственото златно отличие за България при жените в категория до 54 килограма.

Габриела Димитрова и Деница Елисеева загубиха своите финални срещи в женската надпревара и се задоволиха със сребърните отличия в турнира.  При мъжете Айрин Исметов , Арман Хакобян  и Кристиян Димитров останаха втори в своите категории. Победи в срещите за бронзовите отличия постигнаха родните представителки Златислава Чуканова и Джоана Нуамеруе и Стефано Иванов при мъжете в категория до 56 килограма.

Това е пореден успех за българския бокс, който класира най-много състезатели на финалите от общо 32 участващи страни от всички континенти на планетата.  Родните боксьори продължават да показват видимо израстване през последните месеци.