19.01.2017 09:48

Труден успех за Григор в Австралия

Видян 1205 пъти | Коментари 0

Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия, въпреки че срещна сериозна съпротива от страна на 20-годишния Хьон Чун от Южна Корея, който в момента е 105-и в световната ранглиста. Най-добрият български тенисист спечели с 1:6, 6:4, 6:4, 6:4 след тежка битка, продължила 2 часа и 36 минути.

Поставеният под номер 15 Григор, ще се изправи срещу Ришар Гаске в битка за място на осминафиналите в турнира. Французинът, който е 18-и в схемата, даде само три гейма на аржентинеца Карлос Берлок, побеждавайки го с 6:1, 6:1, 6:1. Димитров има една победа от шест мача срещу Гаске, но тя дойде в единствения мач между двамата през миналата година в Шанхай.

Голямата изненада в Мелбърн бе свързана с Новак Джокович. За първи път от 2008 г. насам той отпадна още във втория кръг на турнир от Големия шлем. Сърбинът загуби от 117-ия в света Денис Истомин от Узбекистан след маратонска битка, продължила 4 часа и 48 минути. Световният номер 2 отстъпи с 6:7, 7:5, 6:2, 6:7, 4:6 и напусна Откритото първенство на Австралия, което е печелил шест пъти и е шампион от последните две години.

Отпадането на Новак е добре дошло за нашия Григор, който трябваше да срещне именно Джокера на осминафиналите в Мелбърн.