12.01.2017 09:41

Лукойл Академик победи Бенфика със 76:67 точки

Видян 1041 пъти | Коментари 0

Мъжкият баскетболен шампион на България Лукойл Академик постигна третата си победа във втората групова фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа.

В мач от четвъртия кръг в група „Р“ на състезанието Лукойл Акедемик се наложи като гост над Бенфика със 76:67 точки (23:22, 15:12, 22:18, 16:15). За Бенфика това е четвърта загуба в групата.

Четирима баскетболисти на Лукойл Академик приключиха мача с двуцифрен точков актив, а най-резултатен  с 20 точки бе Стив Зак. Той добави и 15 успешни борби под коша в актива си.

За Бенфика Карлош Мораиш реализира 17 точки.

В следващия кръг, в директен сблъсък за първото място в групата, Лукойл Академик приема следващата седмица в София руския Енисей (Красноярск). След четири кръга двата тима са с баланс от по 3 успеха и 1 загуба.

Източник: фокус