06.12.2016 23:12

Лудогорец изпусна ПСЖ в Париж, но продължава напролет в Европа

Видян 1604 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Българският шампион Лудогорец ще продължи своето участие в европейските клубни турнири и през пролетта. На емблематичния за родния футбол стадион Парк де Пренс орлите изиграха страхотен мач и стигнаха до равенство 2:2 срещу милионерите от Пари Сен Жармен. Българите водеха в резултата до 92-ата минута, но допуснаха изравнително попадение буквално в последната минута на даденото от съдията продължение на мача.Така шампионите ни не успяха да запишат една изключително престижна победа, но взеха точка от мача им в френската столица. Със спечелената точка родният тим завърши на третото място в групата, което му гарантира участие във втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа напролет.В другата среща от групата Арсенал разби като гост тима на Базел с 4:1 и по този начин завърши на първо място в групата след услугата, която им направи нашият тим. Лично мениджърът на артилеристите Арсен Венгер благодари за „коледния”  подарък, който им направи родният тим.

Много сериозни съперници очакват Лудогорец в елиминационната фаза на Лига Европа. Българите ще бъдат непоставени на този етап от надпреварата и ще срещнат един от победителите в групите на втория по сила турнир в Европа или  някой от четирите трети отбора в Шампионската лига с най-добри показатели. До момента сред сигурните вероятни опоненти на  българския шампион личат имената на руския Зенит, италианският Рома, Аякс, Бешикташ и Шалке 04. Всички евентуални съперници на българите ще станат ясни утре вечерта, когато ще се изиграят последните срещи от груповата фаза на Лига Европа. Българският първенец ще научи името на своя съперник в турнира в понеделник.