09.10.2016 16:58

Гришо загуби финала на турнира в Пекин

Видян 1286 пъти | Коментари 0

Григор Димитров загуби финала на турнира в Пекин, след като беше победен от водача в схемата и световен №2 Анди Мъри от Великобритания с 6:4, 7:6(2).
Мъри стигна до титлата с ранни пробиви в двата сета. Като във втората част Димитров успя да направи пробив в десетия гейм за 5:5, след което вкара мача и в тайбрек. В него Мъри показа по-здрави нерви и стигна до титлата.  Мачът продължи час и 57 минути.

Това е първият трофей в Пекин за Мъри и общо 40-и в кариерата му, което го вкарва в елитния клуб от само 16 тенисисти с 40 или повече триумфа в ATP турнири.  За Григор пък това е трети загубен финал от началото на годината. Той ще посрещне новата седмица като №15 в света.

Източник: Фокус

Детето на японка и българин е странна комбинация: Много му се работи, ама го мързи да стане.