06.10.2016 15:50

Григор продължава възхода си

Видян 1258 пъти | Коментари 0

Григор Димитров спря победния ход на поставения под №6 Люка Пуй (Фр), отстранявайки го с 6:7(3), 7:6(0), 6:4 във втория кръг на силния тенис турнир от категорията АТР 500 в Пекин с награден фонд 4,16 млн. долара. Френският талант имаше 9 победи в последните си 10 мача, включително и титла в Метц, побеждавайки на финала австриеца Доминик Тийм. Този успех го изкачи на 16-о място в ранглистата, което е рекорд в кариерата му. В Пекин обаче, той  бе пречупен от най-добрия български тенисист след 2 часа и 25 минути игра.

В същото време Григор записа втора поредна трисетова победа в китайската столица, след като елиминира американеца Стийв Джонсън със 7:5, 6:7(9), 6:4. Въпреки този близо 3-часов маратон, хасковлията издържа на напрежението. Той бе на крачка от загубата, когато Пуй сервираше за победата във втория сет. Неочакван срив в играта на французина позволи на Димитров да се съвземе и да се върне в мача. Зрелищният му обрат го класира за четвъртфиналите на турнира, където негов съперник най-вероятно ще бъде Рафаел Надал.

"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма