22.07.2016 09:27

Левски отпадна от Лига Европа след равенство срещу Марибор

Видян 1349 пъти | Коментари 0

Отборът на Левски приключи участието си в турнира Лига Европа във втория предварителен кръг, съобщава Агенция „Фокус“.
В реванш от тази фаза на състезанието пред над 15 000 зрители на стадион „Георги Аспарухов“ Левски и словенския Марибор завършиха наравно 1:1. Първият мач в Марибор завърши също наравно 0:0. Голът за Марибор в София даде предимство на тима, който продължава напред.
Франсис Нар в 22-ата минута вкара гола за Левски, а в 68-ата минута капитанът на Марибор Таварес отбеляза безценния гол за Марибор, окйто прати тима му напред.
В 30-ата минута вратарят на „сините“ Боян Йоргачевич спаси дузпа.
Левски бе по-активният тим през целия мач, но „сините“ футболисти направиха куп пропуски пред вратата на Марибор, което се оказа фатално за тима.

Отборът на Марибор започна активно мача, но играчите на Левски бързо изравниха играта, като в 9-ата минута Венцислав Христов пропусна добра възможност.

В 15-ата минута отново Христов стреля с глава от наказателното поле, като топката мина над вратата на Марибор.
В 22-ата минута Левски излезе напред в резултата. Франсис Нар след самостоятелна акция вкара гола, след като нахлу в наказателното поле на Марибор и с удар в десния ъгъл на вратата на гостите даде преднина на Левски.
В 24-ата минута Венци Христов пропусна да удвои аванса на Левски, като вратаря на Марибор Ханданович спаси.
В 30-ата минута бе отсъдена дузпа за тима на Марибор за грубо нарушение в наказателното поле на Левски на Пиргов срещу Миливое Новакович. Преди нарушението Новакович удари греда.

Зад топката застана капитана на Марибор Таварес, но вратаря Йоргачевич спаси удара му.
В 44-ата минута Христов стреля опасно от малък ъгъл, но топката мина край лявата греда на вратата на Марибор.
След почивката доминацията на Левски продължи, като в 50-ата минута Роман Прохазка стреля опасно, след което топката попадна у Георги Костадинов, който удари греда.
В 68-ата минута при първата си възможност след почивката Марибор стигна до равенството. Капитанът на гостите Таварес бе най-съобразителен в наказателното поле на Левски и изравни резултата.
Най-добрата възможност след почивката за Левски бе в 75-ата минута, когато Венци Христов се измъкна от отбраната на Марибор, като стреля с глава, опитвайки да прехвърли вратаря на гостите, но топката мина над вратата на Марибор.