11.07.2016 09:27

Злато за българския ансамбъл на купата в Казан

Видян 1497 пъти | Коментари 0

Българският ансамбъл спечели златните медали на финала на пет ленти на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в руския град Казан. Възпитаничките на Ина Ананиева в състав Михаела Маевска, Християна Тодорова, Ренета Камберова, Цветелина Найденова и Любомира Казанова изпълниха отлично своята композиция с ленти и получиха оценка от 18.050 точки. Те единствени от осемте отбора не допуснаха грешки. На второ място се класираха домакините от Русия със 17.900 точки, а на трето - Израел със 17.350 точки.

В другия финал от вчерашния ден - на два обръча и три чифта бухалки - родните грации направиха неточности и с оценка от 17.550 точки останаха на пето място. Титлата взе Русия с 18.600 точки, пред Беларус с 18.400 точки и Италия с 18.300 точки Ден по-рано пък националките се наредиха четвърти в многобоя.

В индивидуалната надпревара в Казан Невяна Владинова завърши пета на финала на обръч и 14-а в многобоя. Катрин Тасева пък се нареди 20-а в многобоя. Следващото състезание, на което ще участват гимнастичките от ансамбъла, е Световна купа в Баку (Азербайджан) 22-24 юли.

Ето и крайно класиране на финалите на отделните уреди при ансамблите: пет ленти: 1. България - 18.050 точки, 2. Русия - 17.900 точки, 3. Израел - 17.350 точки. Два обръча и три чифта бухалки: 1. Русия - 18.600 точки, 2. Беларус - 18.400 точки, 3. Италия - 18.300 точки, 4. Израел - 18.150 точки, 5. България - 17.550 точки.