01.07.2016 09:40

Португалия се класира за 1/2-финалите на Евро 2016

Видян 1215 пъти | Коментари 0

Отборът на Португалия е първият полуфиналист на Евро 2016.
На четвъртфиналите на турнира Португалия победи Полша с 5:3 след изпълнение на дузпи. Редовното време на мача завърши 1:1, а в добавеното време двата тима не успяха да си вкарат нови голове.
При наказателните удари Якуб Блашчиковски пропусна дузпа за Полша, докато играчите на Португалия бяха точни и при петте си изпълнения.

Съперникът на Португалия на полуфиналите ще определят тимовете на Белгия и Уелс.
С гол на Роберт Левандовски още във 2-ата минута на мача отборът на Полша поведе на „Стад Велодром“ в Марсилия.
Капитанът на Полша се измъкна от отбраната на Португалия и откри резултата в мача. За Левандовски това бе първи гол на турнира.

В следващите десетина минути тимът на Полша продължи с опасните контраатаки към вратата на Португалия, в основата на които бе Левандовски.

Постепенно тимът на Португалия поизравни играта, като в 29-ата минута Кристиано Роналдо стреля по земя, но вратаря Фабиански спаси.
В 31-ата минута германският рефер Феликс Брих подмина дузпа за Португалия, за нарушение срещу Кристиано Роналдо в наказателното поле на Полша.
В 33-ата минута Португалия изравни резултата.
18-годишният Ренато Санчес вкара гол с удар от границата на наказателното поле.
Топката рикошира у полският футболист Криховяк и излъга вратаря Фабиански, за да влезе във вратата му.
След почивката тимът на Португалия стартира по-добре, като в 52-ата минута Роналдо стреля опасно, но Фабиански спаси.
Четири минути по-късно отново Роналдо опита удар, но край вратата на Полша.
В 64-ата минута пропуск за Португалия направи и Седрик Суареш, като Фабиански спаси бомбеният му удар.
В 69-ата минута Аркадиуш Милик пропусна добра възможност за Полша.
В края на редовното време Роналдо пропусна нова добра възможност за Португалия.
В първото продължение на мача по-активният тим бе този на Португалия.
В 92-ата минута Роналдо се размина в наказателното поле на Полша с топката.
В 97-ата минута Куарешма също пропусна, като Глик блокира удара му в последния момент.
В 99-ата минута Нани стреля опасно с глава.
В самия край на първото продължение Левандовски опита да изведе Аркадиуш Милик, но последният се размина с топката.
Последва и пропуск на Луиш Нани за Португалия.
През второто продължение двата тима заложиха предимно на игра в центъра на терена и на сигурно.
В 108-ата минута фен на Португалия нахлу на терена, като мачът бе прекъснат за няколко минути.
В 114-ата минута Капустка направи пробив за Полша и центрира в наказателното поле на Португалия, но там нямаше негов съотборник, който да засече топката във вратата на португалците.
В самия край на продълженията Капустка пропусна отлична възможност за Полша, като след удара му топката срещна тялото на Пепе.
При наказателните удари Якуб Блашчиковски пропусна дузпа за Полша, докато Роналдо, Ренато Санчес, Жоао Моутиньо, Луиш Нани и Рикардо Куарешма не оставиха шансове за вратаря на Полша Лукаш Фабиански.
За пети път от последните седем европейски първенства тимът на Португалия стига полуфиналите.

Източник: Фокус

бТВ Синема 21 април 21:00ч.