17.06.2016 10:30

Германия и Полша завършиха 0:0 в мач от Евро 2016

Видян 1339 пъти | Коментари 0

Германия и Полша завършиха наравно 0:0 в мач от Евро 2016Снимка: www.uefa.comПариж. Отборите на Германия и Полша завършиха наравно 0:0 в мач от група „С“ на Евро 2016. Двубоят се изигра на „Стад дьо Франс“ в Париж, като бе втори за двата тима на шампионата на Стария континент във Франция. Германия и Полша загубиха първи точки на турнира във Франция.

Двата тима изиграха равностоен мач с положения и пред двете врати, по-чистите от които за Полша, пропуснати от Аркадиуш Милик.

Световният шампион Германия започна по-активно мача, но и по-нервно, като още в 3-ата минута Сами Кедира получи жълт картон.

Минута по-късно дойде и първият пропуск на Бундестима в мача, дело на Марио Гьотце.

В 17-ата минута Тони Кроос стреля опасно край вратата на Полша.

Постепенно поляците изравниха играта и в 22-ата минута опасен удар на Роберт Левандовски бе блокиран от бранителите на Германия.

До края на полувремето играта бе равностойна, като отборът на Полша демонстрира добре групирана игра в отбрана и не остави много възможности за тима на Германия.

Избраниците на Йоахим Льов опитаха да превземат полската врата с повече удари от разстояние, но това не донесе успех.

След почивката тимът на Полша можеше да поведе още в 47-ата минута, но Аркадиуш Милик се размина с топката в малкото наказателно поле на Германия. Това бе и най-сериозният пропуск в мача изобщо.

Тимът на Германия веднага отговори с опасен удар на Марио Гьотце.

В 63-ата минута последва нов пропуск на Милик, който стреля край вратата на Германия.

В 69-ата минута пак Милик пропиля нова отлична възможност за Полша.

Минута по-късно бомбен удар на Месут Йозил бе отразен от полския вратар Фабиански.

В 87-ата минута Бенедикт Хьоведес направи пропуск за Германия.

След втория кръг в групата Германия и Полша имат по 4 точки, пред Северна Ирландия 3 и Украйна без спечелена точка.

Източник: Фокус