14.01.2016 15:51

Мачът на Гришо с Долгополов бе отложен заради дъжд

Видян 1251 пъти | Коментари 0

1/4-финалният мач между първата ракета на България  Григор Димитров и украинеца Александър Долгополов от тенис турнира в Сидни бе прекъснат заради проливен дъжд. Лошото време спря играта повече от веднъж и организаторите взеха решение всички срещи да бъдат отложени за днес в ранни зори. Двубоят на българина е започнал около  4 ч. наше време.

Мачът бе прекъснат при резултат в полза на Гришо, който бе на два гейма от победата - 4:6, 6:3, 4:2.

Димитров не игра добре в първия сет, като дори счупи ракетата си от яд. Това не е първият случай, в който Григор прави подобно изпълнение. Той не й прости при поражението си от Анди Мъри на 1/8-финалите на Откритото първенство на Австралия миналата година. Срещу Мъри Гришо е чупил ракета и преди това - по време на двубоя им в Банкок през 2011 г. Миналата година пък Григор си го изкара пак на нея по време на срещата си в Акапулко с американеца Райън Харисън.

Ако поставеният под №4 в схемата Димитров победи осмия в класацията Долгополов, следващият му съперник ще бъде №6 в схемата Жереми Шарди (Франция) или Жил Мюлер (Люксембург).  Левичарят Мюлер, срещу когото Григор играе трудно, взе първия сет със 7:6 (5), след което срещата бе прекъсната.