17.11.2015 10:34

Впечатляваща победа за Надал в Лондон

Видян 970 пъти | Коментари 0

Рафаел Надал постигна впечатляваща победа с 6:3, 6:2 срещу Стан Вавринка в първия си мач от Финалния турнир на АТР в Лондон. Испанецът си отмъсти на Вавринка за загубата с два тайбрека на Мастърса в Париж.

Началото на двубоя от група Илие Настасе с нищо не подсказа, че ще се стигне до толкова бърза развръзка. Вавринка проби още в първия гейм, но Надал веднага изравни. Рафа нанесе своя удар при 4:3, когато се възползва от няколко непредизвикани грешки на съперника си и реализира нов пробив, който му донесе победата в първия сет.

Вавринка показа невероятен дух в откриващия гейм на втория сет. Швейцарецът спаси 7 точки за пробив и удържа подаването си, а след това на свой ред беше близо до това да пробие, но не успя. После Надал рязко вдигна нивото на играта си и взе четири последователни гейма, с които реши изхода на мача в своя полза.

В другата среща от същата група Анди Мъри победи Давид Ферер с 6:4, 6:4.