03.09.2015 10:23

Кукушкин изхвърли Гришо от US Open след петсетов спектакъл

Видян 2345 пъти | Коментари 0

Българският тенисист Григор Димитров приключи поредния си разочароващ турнир от Големия шлем. Той отпадна още във втория кръг на US Open след загуба с 3:6, 6:7 (2), 6:2, 6:4, 4:6 от Михаил Кукушкин, съобщава Дневник.

Двамата изиграха вълнуваща среща, продължила 3.35 часа. Те показаха красив тенис, оспорвани и дълги разигравания, а в крайна сметка успехът отиде при състезателя от Казахстан.

Димитров губеше с 0:2 сета, но съумя да изравни. Той изглеждаше свеж и се доближи до първия си пълен обрат в петсетов мач след изоставане от два сета. В петия сет обаче Кукушкин се съвзе и спечели.

В третия кръг победителят ще играе с миналогодишния шампион Марин Чилич. Хърватинът се справи леко срещу Евгени Донской от Русия, като се наложи с 6:2, 6:3, 7:5.

В края на мача Димитров показа раздразнение и видимо разочарование. След полуфинала си на "Уимбълдън" миналата година той не е преминавал четвъртия кръг в турнир от Големия шлем. Този сезон той отпадна в четвъртия кръг на Australian Open, в първия на "Ролан Гарос", в третия на "Уимбълдън" и сега във втория на US Open.

Хасковлията заложи на силния начален удар в мача с Кукушкин. Това му донесе 19 аса, но и девет двойни грешки срещу две директни точки за казахстанеца. Димитров допусна прекалено много непредизвикани грешки - 67 срещу 37. Печелившите удари бяха в негова полза - 62 срещу 38.

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.