04.03.2015 16:10

Локо Пловдив изхвърли столичните "железничари" за Купата

Видян 1283 пъти | Коментари 0

Задъхващият се от безпаричие пловдивски Локомотив неочаквано отстрани софийския си съименник от турнира за Купата на България. Гостите от града на тепетата записаха втора поредна победа с 2:1 над съперниците си, този път в "Надежда", където няколко дни по-рано червено-черните шокираха лидера в първенството ЦСКА с 2:0.

Новото попълнение на пловдивчани Йоан Ласиман откри резултата в 33-ата минута. След изпълнение на пряк свободен удар вратарят на домакините Митрев изчисти кълбото напред, но то беше върнато към Ласиман и той се разписа. Минута преди края на първото полувреме бранителят на столичани Траян Траянов се разписа за 1:1, след като засече центрирането от корнер.

Интригата бе убита от Спас Делев в 55-ата минута, който изпълни по перфектен начин пряк свободен удар. Собственикът на Локо (Сф) Николай Гигов не издържа тъжната картинка и рано-рано напусна стадиона.

Локо (Пд) продължава на полуфиналите, където ден по-рано място си осигури и Левски. По-късно днес от 17,30 часа е първият четвъртфинален двубой Литекс - Лудогорец. Утре е реваншът Локо (ГО) - Черно море.