06.05.2014 14:50

Лудогорец на 19-о място в Лига Европа

Видян 1100 пъти | Коментари 0

Шампионът на България Лудогорец зае 19-о място в тазгодишното издание на турнира Лига Европа. 216,50 точки отреждат 19-о място на орлите в клубната ранглиста на Международната федерация по футболна история и статистика.

Отборът на Кирил Домусчиев изпредвари тимове като Манчестър Сити (26-и), Манчестър Юнайтед (35-и) и дори миналогодишния финалист в Шампионската лига Борусия Дортмунд (21-и). Първи остава настоящият носител на трофея от Шампионска лига Байерн (Мюнхен), следван от Реал Мадрид. Трети е лидерът в Ла Лига Атлетико Мадрид, а съответно 4-и и 5-и са южноамериканските Ланус и Атлетико Меделин, които участват в Копа Либертадорес и Копа Судамерикана. Останалите отбори в Топ 10 са Барселона, Челси, Ювентус, Бенфика и Севиля.

До края на сезона орлите имат шанс да се изкачат още по-напред в класирането. Разградчани могат да вдигнат трета поредна шампионска титла на България по футбол още днес. В 19:30 на стадион Лудогорец Арена евробойците посрещат тима на Локомотив Пловдив. Победа днес означава нови три точки в актива на зелените, което автоматично ще ги окичи със златните медали 2 кръга преди официалния край на първенството. Ръководството на Лудогорец се обърна към привържениците на клуба, като ги призова да напълнят стадиона в Разград.