15.04.2014 17:14

Гришо срази испанец на старта в Монте Карло

Видян 1220 пъти | Коментари 0

Григор Димитров стартира с победа тазгодишното си участие на Мастърса в Монте Карло, където миналата година достигна до 1/4-финалите. В първия кръг хасковлията надви Марсел Гранойерс с 2:1 сета - 6:2, 4:6, 6:2.

Гришо взе първия сет с 6:2 за 35 минути, а решаващ за развоя на сета бе шестия гейм, когато Димитров проби съперника си и поведе с 4:2. До тогава и двамата печелиха геймовете, в който сервират. При 5:2 Гранойерс получи лекарска помощ след проблем с дясното бедро. В последния гейм испанецът отново бе пробит, с което Димитров спечели сета с 6:2.

Вторият сет започна като първия - всеки печелеше геймовете, в които сервира. Основната интрига беше в сервис геймовете, на Грайонерс, докато Димитров печелеше своите с лекота. При 3:3 обаче Гришо се пропука след няколко грешки и испанецът го проби за 4:3. В следващия гейм Гранойерс имаше и малко късмет, успявайки да спечели с 5:3. Димитров спечели сервис гейма си за 5:4, но отново не беше достатъчно прецизен в следващия и го загуби за крайното 6:4 в полза на испанеца в продължилия около 50 минути сет.

Двубоят се забави с около час и половина заради срещата между Тимураш Габашвили и Жил Симон 4:6, 6:4, 6:4. При победа на Гришо над 32-ия в света Гранойерс, във втория кръг ще го чака друг испанец - Алберт Рамос, победил Ярко Ниеминен с 6:2, 7:5.