02.08.2013 10:40

Ботев Пловдив продължава без загуба в Лига Европа

Видян 1355 пъти | Коментари 0

Ботев Пловдив продължава без загуба в Лига Европа, след като завърши 1:1 с Щутгарт в първия мач от 3-тия квалификационен кръг. Резултат на стадион Лазур в Бургас бе открит от германския отбор, но Валери Домовчийски изравни. Реваншът е на 8-ми август в Ашпах, предаде БНТ.

През първото полувреме Ботев контролираше двубоя, като не остави нито една възможност на Щутгарт за гол. Най-чистата такава за пловдивчани дойде в 25-тата минута, когато Тодор Неделев стреля опасно, но Свен Улрайх спаси по отличен начин.

При първото си сериозно положение за гол Ведад Ибишевич откри с глава в 67-мата минута. 6 по-късно влезлият като резерва Валери Домовчийски изравни, след като докара избитата от Улрайх топка.

В края на двубоя защитникът Сивард Спрокел можеше да донесе успеха на Ботев, но изстрела му мина встрани от вратата.

Следващият четвъртък е реваншът на Комтех Арена в Ашпах.

"За мен резултатът не е справедлив, по простата причина, че нашият отбор почти не допусна голова ситуация пред нашата врата", каза Станимир Стоилов, ст.треньор на "Ботев".

"Изиграхме много добре 25 минути през второто полувреме. Мисля, че направихме доста силен мач, и то като гост. Имахме шансове да спечелим срещата и мисля, че трябваше да победим", заяви Бруно Лабадия, ст.треньор на "Щутгарт".