16.07.2013 10:20

Трима българи с награди в италианския волейбол

Видян 1406 пъти | Коментари 0

Трима българи спечелиха престижната волейболна награда Златният глобус на авторитетния италиански сайт volleyball.it. Отличието се връчва за най-добрите треньор и състезатели по постове за изминалия сезон 2012/2013 г. в италианската Серия А1.

Българските призьори са Цветан Соколов, Матей Казийски и Радостин Стойчев.

Схемата за избор на най-добрите бе изградена в анкети, в които на всяка позиция бяха противопоставяни по двама играчи или треньори, а читателите избираха кой продължава напред. Така до финалите достигнаха тримата българи.

Игралият за Кунео през миналия сезон Цветан Соколов бе избран за най-добър диагонал, а на своя финал той бе предпочетен пред звездата на Мачерата Иван Зайцев. Капитанът на Тренто през миналия сезон Матей Казийски бе по-убедително избран за най-добър посрещач с 64 срещу 36 процента пред Кристиан Савани от Мачерата. Извелият Тренто до шампионската титла Радостин Стойчев също стана категоричен победител в класацията за най-добър треньор с 65 срещу 35 процента пред наставника на Мачерата Алберто Джулини.

златният глобус.

Същевременно националният ни отбор по волейбол е в Аржентина за финалите на Световната лига. Топреализаторът на българския тим Цветан Соколов обяви, че пред тима няма поставена цел за медал, но въпреки това не е изключено волейболистите ни да стигнат до отличие, тъй като отборът играе на много високо ниво.

бТВ Синема 31 март 21:00ч.