31.10.2012 18:21

Революция: 12-и играч във футбола?!

Видян 1535 пъти | Коментари 0

След като вече 5-има съдии ръководят мачовете, поредната идиотщина е на път да вземе здравето на най-великата игра. Норвежката федерация разглежда кощунствена идея, която касае промяната на исконното правило във футбола, а именно – отборите вече да не са от по 11 души, а да имат опция да са по 12. Досега поне умопомрачителното българско клише гласеше, че 12-ият играч е публиката.

Идеолог на глупостта за промяната е бившият национал на Норвегия (с цели 100 мача за страната си) и бивш ас на Манчестър Юнайтед Хенинг Берг.

„Често ходя да гледам мачове от аматьорските дивизии или детско-юношеските първенства. Много често се срещат напълно неравностойни отбори. Не е забавно да спечелиш със 17:0, а според мен не е забавно и да загубиш с такъв резултат. Целта е да има равностойни срещи”, коментира Берг, който предлага, когато единият отбор поведе с 4:0, другият да може да вкарва допълнителния играч.

За да удари в земята идеята за 12-ия на терена, английският Арсенал сътвори един от най-великите обрати в историята на футбола, след като секунди преди края на първото полувреме губеше от Рединг точно с 0:4 при гостуването си за Купата на Лигата. Драмата на Мадейски стейдиъм бе типично британска - Топчиите бяха 11 и изравниха в последната минута на мача за 4:4, въпреки че до 89-ата падаха с 2:4, а в продълженията биха със 7:5.