24.09.2011 10:25

Волейболистките ни загубиха от Русия

Видян 1345 пъти | Коментари 0

Българският национален отбор за жени загуби от Русия с 0:3 гейма. Мачът бе първи за момичетата на треньора Димо Тонев от предварителна група „D” на европейското първенство в Италия и Сърбия. В отделните части рускините спечелиха съответно с 25:13, 26:24 и 25:21.

Двубоят се игра в италианския град Бусто Арсицио. В другия мач от групата Холандия победи Испания с 3:0 гейма.

В събота българките играят срещу Холандия от 18:30 часа.

Първенството се провежда от 23 септември до 2 октомври в Италия и Сърбия. Националният отбор на България е в група „D” на турнира заедно с отборите на Русия, Холандия и Испания.

Първите три отбора от четирите групи ще се класират напред в надпреварата. Победителите от четирите групи ще играят директно на четвъртфиналите, докато вторите и третите отбори ще играят плейофи. Следват четвъртфиналите, полуфиналите и финалът, който е на 2 октомври от 21:30 часа българско време.